Чемпіонати світу – від Белграда-1973 до Кванджу-2019

Чемпіонат світу з водного поло – змагання, що проходить під егідою Міжнародної федерації водних видів спорту (французькою – Fédération Internationale de Natation, скорочено – FINA) та є другим за престижністю після Олімпійських турнірів для національних ватерпольних збірних. Проходить планетарний ватерпольний форум завжди в рамках Чемпіонатів світу з водних видів спорту, будучи одним з видів його програми. Перший турнір був проведений у 1973 році в столиці колишньої Югославії Белграді. А вчора, 27-го липня, у південнокорейському місті Кванджу завершився уже 18-й за ліком чемпіонат світу з водного поло серед чоловічих команд, який відбувся у рамках 18 th FINA World Championhips. Нагадаємо, золоті медалі завоювала збірна Італії, яка тим самим учетверте підкорила світову вершину і стала найтитулованішою національною командою планети. Срібний комплект нагород виборола збірна Іспанії. А бронзовим призером стала тепер уже екс-чемпіон світу національна команда Хорватії, яка сьомий поспіль планетарний форум завершує з медалями. Пропонуємо до вашої уваги повний перелік у хронологічному порядку усіх вісімнадцяти чемпіонів світу та срібних і бронзових призерів, а також загальну зведену таблицю за кількістю завойованих медалей.