Історія клубу


«Динамо» Львів. Історія клубу

istoria4Команду «Динамо» (Львів) було створено у 1949 році. Ентуазіаcт плавання Матвій Аврамович Кофнер почав навчати водному поло підлітків, які займалися у нього плаванням, і вже через кілька років львівська юнацька команда стала однією з найкращих у країні. Із неї вийшло чимало ватерполістів, які згодом грали за «Динамо»: В. Рудько, Е. Городецький, Б. Намєстников, В. Сєнін, Г. Пінський, В. Римар.

Львів’яни у 1962 і 1964 роках стали чемпіонами України, а в 1963 році виграли Спартакіаду УРСР. Її лідером, а пізніше головним тренером, був Вадим Терентійович Мартинчик – перший гравець команди, який увійшов до складу СРСР. Кращим бомбардиром команди був Юрій Стьопін. У цій команді розпочалася кар’єра одного з найкращих ватерполістів Радянського Союзу всіх часів Вадима Жмудського.

У своєму дебютному сезоні (1949 рік) львівське «Динамо» фінішувало услід за ленінградським «Зенітом», у другій групі чемпіонату СРСР, посівши загалом дев’яте місце серед 15 команд.

istoria1За більш ніж 65-річну історію, вихованцями «Динамо» стала не одна плеяда відомих гравців та тренерів. Зокрема, в історію славного клубу та усього львівського та українського водного поло увійшли такі тренери «Динамо»: Матвій Кофнер, Вадим Мартинчик, Геннадій Пінський, Юрій Гайдаєнко та Ігор Зінкевич. Геннадій Пінський став заслуженим тренером Радянського Союзу та України, Ігор Зінкевич та Вадим Мартинчик не тільки стали заслуженими тренерами, а й за свою продуктивну роботу отримали звання заслужених працівників фізичної культури та спорту.

Вихованцями львівського «Динамо» стали переможці та призери Олімпійських Ігор різних років. Це зокрема Олімпійський чемпіон Вадим Жмудський (Мюнхен, 1972), та бронзові призери Олімпіади в Сеулі (1988) Микола Смирнов та Віктор Берендюга. Вихованець «Динамо» Дмитро Стратан двічі ставав призером Олімпійських Ігор у складі збірної Росії (Сідней, 2000 та Афіни, 2004). Серед вихованців львівського «Динамо» не можна не згадати кількаразового чемпіона Європи та бронзового призера чемпіонату світу Павла Прокопчука, чемпіонів Європи Вадима Рождественського, Сергія Нікіфорова, Андрія Старусєва.

Після розпаду СРСР чимало вихованців «Динамо» у пошуках кращої долі їхали грати за кордон та тренувати провідні клуби Європи та світу. Що цікаво, Олександр Осадчук навіть був головним тренером національної жіночої збірної Австралії.

istoria2Гравці львівського «Динамо» виступали на Олімпіаді в Атланті 1996 року. Серед них – Дмитро Стратан, Олексій Єгоров, Вадим Скуратов, Дмитро Андрєєв, Олександр Потульницький та Вадим Рождественський. Вихованець «Динамо» Сергій Харін виступав на Олімпіаді за збірну Словаччини.

Одні з найбільших досягнень ватерпольного клубу «Динамо» за усю історію – бронзові нагороди чемпіонату СРСР. У 1989 та 1991 році провінційна команда зі Львова спромоглася на дуже високий результат. Більше того, команда «Динамо» (Львів) двічі ставала фіналістом Кубка Радянського Союзу.

Львівське «Динамо» за часів незалежності України переживало непрості часи. У 1995 році команда під керівництвом Юрія Гайдаєнка вперше у своїй історії виграла чемпіонат України. У цьому році головним тренером клубу став Ігор Зінкевич.

2001 році ватерполісти «Динамо» у Севастополі вперше у своїй новітній історії виловили Кубок України. Незважаючи на постійні потрапляння до числа призерів національного чемпіонату, клуб неодноразово переживав складні фінансові часи. За словами головного тренера Ігоря Зінкевича, головне в цей час було зберегти команду у Львові. Ще одне вагоме досягнення львівських «динамівців» у складні часи – перемога у Кубку України 2007 року.

У 2012 році, коли президентом «Динамо» став Олександр Свіщов, водне поло у Львові отримало друге дихання. Найголовніше те, що львівські вболівальники після багаторічної перерви побачили справжні змагання чоловіків на власні очі. У цьому році гравці «Динамо» у Львові виграли Кубок України, а уже наступного року приміряли золоті медалі. У 2014 та 2015 році ватерполісти «Динамо» зуміли оформити золотий дубль. Команда Ігоря Зінкевича двічі поспіль вигравала і національний чемпіонат, і Кубок України.

КОМАНДА ПЕРЕМОЖЦІВ.

З ініціативи президента «Динамо» Олександра Свіщова у 2013 році був започаткований престижний міжнародний турнір «Кубок Карпат», участь у якому взяли збірні України, Молдови, Польщі та Словаччини. У дебютному турнірі, який пройшов у чотири тури, перемогу святкували словаки, а у другому «Кубку Карпат» найкращою стала збірна України, кістяк якої склали гравці львівського «Динамо».