Memoriál Juraja Кrajčíka – 2018. П’ятий тур: Pirana SK Topoľčany – Збірна України U-16 – 5:8

У словацькому місті Топольчани сьогодні, 26-го серпня, завершився міжнародний юнацький турнір з водного поло Memoriál Juraja Кrajčíka – 2018, в якому змагалися шість команд, сформованих з гравців 2002/2003 років народження із трьох країн Східної Європи. Почесний трофей виборювала і юнацька збірна України U-16, суперниками якої були однолітки з угорського клубу Pécs та чотири словацькі команди – KVP Nováky, Pirana SK Topoľčany, ŠK Hornets Košice і KVP Kúpele Piešťany.

Нагадаємо, перед заключним туром, матчі якого відбулися сьогодні, 26-го серпня, збірна України U-16, набравши 10 очок, очолювала турнірну таблицю Memoriál Juraja Кrajčíka – 2018. Однак стільки ж очок мав словацький клуб KVP Nováky, у якого, щоправда, була значно гірша різниця закинутих і пропущених м’ячів – «+24» проти «+8». А третьою йшла ще одна словацька команда Pirana SK Topoľčany, в активі якої було лише на один пункт менше. І саме з нею грали «синьо-жовті» в передостанньому матчі турніру, який закривала гра Pécs – KVP Nováky. Тож, зважаючи на значну перевагу перед KVP Nováky у різниці м’ячів, перемога сьогодні над Pirana SK Topoľčany практично гарантувала українцям перше місце у підсумковій турнірній таблиці. І підопічні Віктора Момота та Євгена Наумчика з поставленим турнірним завданням впоралися. Щоправда, виграш цього разу дався нашим хлопцям зовсім не просто – як то кажуть, своїм наставникам вони добряче попсували нервову систему. І це попри те, що фінальна сирена зафіксувала достатньо вагому перевагу збірної України за закинутими м’ячами. Але про усе за порядком.

Перший період видався нервовим зі сторони обох команд – достатньо сказати, що лік голам у звітному матчі було відкрито лише наприкінці 5-ої хвилини. Рахунок відкрили словаки зусиллями Хурчо. Втім, попереду команда з Топольчан була не довго – нашим хлопцям, аби відновити статус-кво, вистачило якихось 29 секунд. Булачек реалізував чисельну перевагу – на розіграш «зайвого» гравця знадобилося 12 секунд. Більше закинутих м’ячів, незважаючи на зусилля обох сторін, до першої перерви у грі глядачі не побачили: 1:1 – саме такі цифри горіли на табло Муніципального басейну міста Топольчани по завершенні восьми хвилин поєдинку.

Друга чверть розпочалася куди «веселіше». Пройшло тільки 23 секунди з моменту поновлення гри, а українці знову отримали право на розіграш «зайвого». Щоправда, реалізувати чисельну більшість формально не вдалося. Однак щойно Бурік з’явився на водному майданчику, як ще один вихованець Львівського училища фізичної культури у складі української збірної Степанюк, виконавши результативний кидок, вперше у звітній грі вивів «синьо-жовтих» вперед – 2:1. Однак в подальшому у другому періоді ініціативу перехопили господарі майданчика, які закинули до великої перерви три м’ячі поспіль. Спочатку, через півтори хвилини після голу Степанюка, зусилля своїх партнерів по команді вдало завершив Піжнік, який тим самим відновив рівновагу в рахунку – 2:2. А на 12-й і 15-й хвилинах поєдинку словаки реалізували чисельну більшість – двічі наші ворота вразив Дачо. Таким чином на екваторі матчу збірна України програвала два м’ячі – 2:4.

Отримавши вказівки від своїх тренерів упродовж великої перерви, «синьо-жовті» з самого початку третього періоду додали у швидкості і помітно посилили тиск на ворота Pirana SK Topoľčany. Втім, господарі досить добре тримали оборону і навіть в меншості не дозволили нашим хлопцям забити. І лише менше, ніж за дві з половиною хвилини до завершення третьої чверті українці таки скоротили відставання в рахунку до мінімуму – 3:4. Цього разу «автограф» у воротах суперника залишив Гедеш.

Заключна восьмихвилинка розпочалася з атаки підопічних Віктора Момота та Євгена Наумчика і вже на 25-й секунді четвертого періоду після кидка Горудки на табло загорілися цифри – 4:4. Рівновага зберігалася до середини ігрового часу останнього відтинку матчу. А далі розпочалося найцікавіше. Щойно секундомір перейшов екватор заключної чверті, як той таки Горудко реалізував «зайвого» і українці вдруге в матчі вийшли вперед – 5:4. Щоправда, попереду «синьо-жовті» були лише якихось 21 секунду. Уже в наступній атаці словаки, так само отримавши чисельну більшість, миттєво її реалізували: влучним кидком відзначився Шлєщтін – 5:5.

До завершення гри залишалося трохи менше, ніж три з половиною хвилини, які значно краще відіграла збірна України. Однакові цифри на табло горіли одну хвилину, а змінив їх на користь нашої команди – 6:5 – вихованець ЛУФК Панченяк. Він же фактично остаточно вирішив долю зустрічі, коли за 45 секунд до фінальної сирени оформив особистий «дубль», а головне, збільшив перевагу «синьо-жовтих» до двох м’ячів – 7:5. Деморалізовані після двох пропущених голів гравці Pirana SK Topoľčany наприкінці гри не спромоглися навіть на реалізацію «зайвого». Більше того, втративши м’яч, вони дозволили гостям довести свою перевагу за закинутими м’ячами до трьох голів. Останню крапку в матчі поставив за 20 секунд до завершення зустрічі Пантелеймонов. Тож підсумковий рахунок протистояння – 8:5 (1:1, 1:3, 1:0, 5:1) на користь збірної України, в складі якої голи закинули: Володимир Булачек (6, у більшості), Віталій Степанюк (9), Річард Гедеш (22), Максим Горудко (25, 29, у більшості), Владислав Панченяк (30, 32), Дмитро Пантелеймонов (32).

Наостанок ще раз нагадаємо склад юнацької збірної України U-16, який став переможцем міжнародного турніру Memoriál Juraja Кrajčíka – 2018:

воротарі – Даніїл Коваленко (Маріуполь), Захарій Федорко (Львів);

польові гравці – Нікіта Вдовіченко (Одеса), Володимир Булачек, Ігор Якубець, Віталій Степанюк, Владислав Панченяк, Чінгіз Агаджанов (усі п’ятеро – Львів), Кирило Пишка, Дмитро Пантелеймонов, Річард Гедеш (усі троє – Ужгород), Ігнат Маймулін, Максим Горудко, Дмитро Ашанін (усі троє – Харків), Максим Гончаров, Руслан Ковальов (обоє – Дніпро);

тренери – Віктор Момот, Євген Наумчик (обоє – Львів).

Додамо, що голкіпер української збірної Даніїл Коваленко отримав спеціальний приз від організаторів, як кращий воротар турніру. Нагадаємо, вже наприкінці вересня – початку жовтня на підопічних Віктора Момота і Євгена Наумчика чекає ще один контрольний старт – міжнародний турнір «Кубок Президента» у столиці Молдови Кишиневі. А кваліфікаційний турнір першості Європи-2019, до якого готуються «синьо-жовті», пройде у травні наступного року.

18:00. KVP Kúpele Piešťany (Словаччина) – Pécs (Угорщина) – 4:5

19:00. ŠK Hornets Košice (Словаччина) – Pirana SK Topoľčany (Словаччина) – 12:16

20:00. Збірна України – KVP Nováky (Словаччина) – 12:12

Другий день. 25 серпня (субота)

Третій тур

10:00. Pirana SK Topoľčany (Словаччина) – KVP Kúpele Piešťany (Словаччина) – 6:5

11:00. ŠK Hornets Košice (Словаччина) – KVP Nováky (Словаччина) – 5:8

12:00. Pécs (Угорщина) – Збірна України – 4:5