31-ші уродини Юрія Мамєтьєва у День Юрія-Переможця!


Сьогодні, 6-го травня, у гравця львівського «Динамо» та національної збірної України Юрія Мамєтьєва подвійне свято – у День Юрія-Переможця він приймає вітання з нагоди свого 31-го Дня народження!

Юрій Мамєтьєв народився у Львові 6-го травня 1987 року. У дитинстві почав займатися плаванням на басейні СКА і був одним з найперспективніших юних плавців школи. Його вирізняли як техніка плавання, так і хороші функціональні показники. Однак його тренер Любов Карпа, спостерігаючи та спілкуючись з Юрком не один рік, прийшла до висновку, що в силу психологічних особливостей характеру, він не зуміє досягти найвищих висот у плаванні. На її думку, багатогодинна монотонна робота щодня – це не для нього. Тож вона запропонувала переглянути хлопця своєму колезі, знаному дитячому тренеру з водного поло Євгену Наумчику.

Євген Георгійович, побачивши Мамєтьєва у роботі, без найменших вагань запропонував йому поступити у Львівське училище фізичної культури. Саме там нині один з найкращих оборонців вітчизняного ватерполо й пізнавав ази гри з м’ячем на воді. Виходило це у Юрія зовсім не погано і він дуже швидко не лише наздогнав своїх одноліток за рівнем майстерності, а й став гравцем юнацької збірної України, в складі якої виступав на фінальній частині Чемпіонату Європи у столиці Болгарії Софії. Згодом він почав запрошуватися й до національної команди, захищаючи синьо-жовті барви українського прапора на міжнародних турнірах й до нині.

Коли Юрій Мамєтьєв ще навчався в 11-му класі ЛУФК, його запросив до своєї команди головний тренер львівського «Динамо» Ігор Зінкевич. Було це в 2004-му році, тож за одного з флагманів українського ватерполо захисник виступає вже 13 років і майже увесь цей час є одним з лідерів команди. На водному майданчику Мамєтьєва, як справжнього захисника, вирізняє вміння чисто відібрати м’яча у суперника та заблокувати кидок по своїх воротах. Вміє він і «читати» гру, що дозволяє йому вдало діяти на перехопленнях. Корисно Юрій діє і в атаці – у нього потужний кидок з середньої та дальньої дистанції, а при потребі він може зіграти й на позиції стовпа. Та й загалом, у Мамєтьєва неймовірно високий ігровий потенціал.

Нині важко собі уявити склад «Динамо» без цього захисника. Саме з ним в останні роки львів’яни досягли чималих успіхів. У колекції нагород Юрія Мамєтьєва три «золота» національного чемпіонату (2013, 2014, 2015 рр.), п’ять Кубків (2012, 2014, 2015, 2016, 2017 рр.) та два Суперкубки України (2016, 2017 рр.). Окрім того, виступаючи паралельно з «Динамо» у сезоні-2014/2015 за клуб «Oкмер ЛСТВ» з Лодзі, він став чемпіоном Польщі.

Згадки про матчі на цих турнірах викликають у Мамєтьєва приємні емоції, але сьогодні, як і решта гравців «Динамо», Юрій мріє про підкорення нових висот. Зокрема, найближчою його метою у спорті є повернення Львову разом з партнерами титулу чемпіона України, для завоювання якого динамівцям залишилося зробити фактично один крок.

Тож партнери по команді, тренерський штаб, керівництво і працівники клубу разом з уболівальниками «Динамо» та усією ватерпольною громадськістю Львівщини вітають Юрія з іменинами та уродинами і щиро бажають йому міцного здоров’я, кохання і щастя в особистому житті, матеріального достатку та якомога більше переможних матчів і завоювання нових титулів у складі як львівського «Динамо», так й національної збірної України!

Многая літа, Юріє!