ХVІІІ Чемпіонат світу – 2019 у Кванджу: Півфінал

На 18-му за ліком чемпіонаті світу-2019 з водного поло серед чоловічих команд у південнокорейському місті Кванджу, що відбувається в рамках планетарного форуму водних видів спорту – 18 th FINA World Championhips, у четвер, 25-го липня, загалом було зіграно шість матчів. Спочатку на водному майданчику басейну Nambu University Grounds відбулися два стикових поєдинки невдах етапу плей-оф, які у втішному турнірі виборювали місця з 9-го по 12-е. У першому з них, грі за 11-е місце, японці очікувано, без жодних проблем розгромили ватерполістів Південної Африки, вигравши з перевагою рівно в десяток закинутих м’ячів. Втім, для африканців 12-е місце – це однозначно успіх. Адже ще жодного разу команда з Чорного континенту не показувала на світових форумах подібного результату. А в поєдинку за дев’яту позицію збірні Чорногорії та США влаштували справжній гольовий фестиваль, зігравши, що називається, у відкрите водне поло. Кожна із команд сама йшла в атаку великими силами і при цьому особливо не заважала грати супернику. В підсумку у цій ватерпольній «перестрілці» суперники на двох забили 29 голів, але на один м’яч влучнішими виявилися американці. Далі настала черга двох матчів команд, що у попередній ігровий день програли в чвертьфіналах і тепер виборюють місця з п’ятого по восьме. Як і чорногорці з американцями, німці та серби так само особливо не думали про оборону, закинувши на двох 24 м’ячі. Як наслідок, ігровий час сильнішого не виявив, а в серії післяматчевих пенальті переможний лотерейний квиток витягнули балканці, суперзірка яких Душан Мандіч забив п’ятів голів з гри та ще й на додачу реалізував післяматчевий пенальті. «Закипала» вода і в грі Австралія – Греція. Перед заключним періодом тут також була рівновага в рахунку. Але до після матчевих пенальті справа не дійшла – у заключній чверті єдиний м’яч закинули ватерполісти із Зеленого континенту, які й здобули перемогу. А от у півфіналах, за великим рахунком, сталися коли вже й не сенсації, то вже точно одразу дві несподіванки. Адже хорвати та угорці – фіналісти минулого ватерпольного Мундіалю-2017 – в заключний ігровий день знову зіграють між собою, однак цього разу це буде не фінальний матч, а поєдинок за «бронзу». Збірна Іспанії у першому півфіналі проти команди Хорватії дуже потужно провела три перші періоди, в кожному з них потроху нарощуючи свою перевагу за закинутими м’ячами. При цьому забили підопічні Давіда Мартіна не так вже й багато – шість голів, але ж пропустили ще менше – лише якихось два! Щоправда, у заключній чверті на той момент ще чинні чемпіони світу проснулися і почали наздоганяти піренейців – та було уже пізно. Іспанці втримали, хоча й мінімальний, та, головне, переможний для себе рахунок. Дуже потужно розпочали гру в другому півфіналі й угорці, які після першого періоду вигравали в італійців у три м’ячі. Але команда Алессандро Кампаньї й не думала достроково викидати білий прапор на знак визнання своєї поразки. Навпаки, вже у другій чверті вони не тільки відновили статус-кво, а й самі повели в рахунку на екваторі протистояння з перевагою у два влучні кидки. Як не намагалися віце-чемпіони світу принаймні перевести вияснення стосунків у післяматчеву серію пенальті, нічого у них не вийшло. Італійці втримали перевагу у два м’ячі і тепер у суботу, 27-го липня, розіграють з іспанцями у фіналі «золото» та «срібло». А перед ними угорці з хорватами в очному протистоянні вияснять, хто з них відправиться додому із «бронзою», а хто з «дерев’яними» медалями.

Японія – Південна Африка – 15:5 (5:1, 4:1, 3:2, 3:1)

25 липня. Початок – 09:30. Басейн Nambu University Grounds

СУДДІ: Viktor Salnichenko (Казахстан), Juan Carlos Menendez (Куба)

ЯПОНІЯ: Katsuyuki Tanamura, Seiya Adachi (2), Haruki Koppu, Mitsuaki Shiga (1), Takuma Yoshida (2), Atsuto Iida (2), Yusuke Shimizu (3), Mitsuru Takata, Atsushi Arai (2), Yusuke Inaba (3), Keigo Okawa, Kenta Araki, Tomoyoshi Fukushima

Головний тренер – Yoji Omoto

ПІВДЕННА АФРИКА: Lwazi Madi, Etienne Le Roux, Timothy Rezelman, Nardus Badenhorst, Ethan Coryndon-Baker, Sven Van Zyl, Jason Evezard (2), Nicholas Rodda (1), Dylan Cronje, Mark Spencer (1), Liam Neill, Donn Stewart (1), Keegan Clark

Головний тренер – Paul Martin

Реалізація більшості: 3 голи / 7 спроб – 3 голи / 5 спроб

Пенальті: Не було – 1 гол / 1 спроба

Кидки: 32 – 27

Чорногорія – США – 14:15 (2:4, 6:4, 4:4, 2:3)

25 липня. Початок – 11:00. Басейн Nambu University Grounds

СУДДІ: Frank Ohme (Німеччина), Daniel Flahive (Австралія)

ЧОРНОГОРІЯ: Dejan Lazovic, Drasko Brguljan, Duro Radovic (2), Marko Petkovic, Uros Cuckovic (1), Aleksa Ukropina, Mladan Janovic (1), Bogdan Durdic (1), Aleksandar Ivovic (6), Vladan Spaic (2), Dragan Draskovic, Nikola Murisic (1), Slaven Kandic

Головний тренер – Vladimir Gojkovic

США: Alexander Wolf, Johnathan Hooper (4), Marko Vavic, Alexander Obert, Benjamin Hallock (3), Luca Cupido, Hannes Daube, (3) Matthew Farmer, Alexander Bowen (2), Chancellor Ramirez (1), Jesse Smith, Maxwell Irving (2), Drew Holland

Головний тренер – Dejan Udovicic

Реалізація більшості: 5 голів / 10 спроб – 3 голи / 7 спроб

Пенальті: 1 гол / 1 спроба – 1 гол / 1 спроба

Кидки: 33 – 34

Сербія – Німеччина – 12:12 (3:3, 3:3, 2:3, 4:3), пенальті – 5:4

25 липня. Початок – 14:00. Басейн Nambu University Grounds

СУДДІ: Dion Willis (Південна Африка), Sebastien Dervieux (Франція)

СЕРБІЯ: Strajo Risticevic, Dusan Mandic (5), Viktor Rasovic, Sava Randjelovic, Milos Cuk, Djordje Lazic (2), Nemanja Vico (1), Nikola Dedovic (1), Nikola Jaksic, Radomir Drasovic (1), Ognjen Stojanovic (1), Strahinja Rasovic (1), Lazar Dobozanov

Головний тренер – Dejan Savic

НІМЕЧЧИНА: Moritz Schenkel,Ben Riebel (1), Timo van der Bosch (2), Julian Real (1), Tobias Preuss, Maurice Jungling (2), Denis Strelezkij (1), Lukas Gielen (1), Marko Stamm, Mateo Cuk (1), Marin Restovic (1), Dennis Eidner (2), Kevin Gotz

Головний тренер – Hagen Stamm

Реалізація більшості: 3 голи / 13 спроб – 7 голів / 12 спроб

Пенальті: не було – 1 гол / 2 спроби

Кидки: 42 – 36

Австралія – Греція – 9:8 (3:2, 2:3, 3:3, 1:0)

25 липня. Початок – 15:30. Басейн Nambu University Grounds

СУДДІ: Michael Goldenberg (США), Nenad Peris (Хорватія)

АВСТРАЛІЯ: Joel Dennerley, Richard Campbell (2), George Ford, Joseph Kayes (3), Nathan Power, Lachlan Edwards, Aidan Roach, Aaron Younger (2), Andrew Ford (1), Timothy Putt, Rhys Howden, Blake Edwards (1), Anthony Hrysanthos

Головний тренер – Elvis Fatovic

ГРЕЦІЯ: Emmanouil Zervedas, Konstaninos Genidounias, Dimitrios Skoumpakis, Alexandros Papanastasiou,Ioannis Fountoulis (1), Marios Kapotsis (2), Georgios Dervisis, Stylianos Argyropoulos (1), Konstantinos Mourikis (1), Christodoulos Kolomvos (2), Alexandros Gounas (1), Angelos Vlachopoulos, Konstantinos Galanidis

Головний тренер – Theodoros Vlachos

Реалізація більшості: 4 голи / 7 спроб – 3 голи / 9 спроб

Пенальті: не було – не було

Кидки: 29 – 23

Іспанія – Хорватія – 6:5 (2:1, 2:1, 2:0, 0:3)

25 липня. Початок – 17:00. Басейн Nambu University Grounds

СУДДІ: Georgios Stavridis (Греція), Adrian Alexandrescu (Румунія)

ІСПАНІЯ: Daniel Lopez, Alberto Munarriz (1), Alvaro Granados (1), Miguel De Toro, Sergi Cabanas, Marc Larumbe, Alberto Barroso, Francisco Fernandez, Roger Tahull (1), Felipe Perrone (1), Blai Mallarach (2), Alejandro Bustos, Eduardo Lorrio

Головний тренер – David Martin

ХОРВАТІЯ: Marko Bijac, Marco Macan, Loren Fatovic (1), Luka Loncar, Maro Jokovic (3), Hrvoje Benic, Ante Vukicevic, Andro Buslje, Lovre Milos, Josip Vrlic, Andelo Setka, Javier Garcia (1), Ivan Marcelic

Головний тренер – Ivica Tucak

Реалізація більшості: 4 голи / 8 спроб – 3 голи / 13 спроб

Кидки: 20 – 28

Угорщина – Італія – 10:12 (4:2, 1:5, 2:2, 3:3)

25 липня. Початок – 18:30. Басейн Nambu University Grounds

СУДДІ: Michiel Zwart (Нідерланди), Boris Margeta (Словенія)

УГОРЩИНА: Viktor Nagy, Daniel Angyal (2), Krisztian Manhercz (1), Gergo Zalanki (2), Marton Vamos (2), Tamas Mezei, Tamas Sedlmayer (1), Szilard Jansik, Zoltan Pohl (1), Denes Varga, Bence Batori, Balazs Harai (1), Soma Vogel

Головний тренер – Tamas Marcz

ІТАЛІЯ: Marco Del Lungo, Francesco Di Fulvio (3), Stefano Luongo (1), Pietro Figlioli (1), Edoardo Di Somma, Alessandro Velotto, Vincenzo Renzuto, Gonzalo Echinique (4), Niccolo Figari (2), Alexandre Bodegas (1), Matteo Aicardi, Vincenzo Dolce, Gianmarco Nicosia

Перший тур. 15 липня (понеділок)

08:30. Група А. Сербія – Чорногорія – 10:10 (4:3, 2:2, 2:4, 2:1)

09:50. Група А. Південна Корея – Греція – 3:26 (0:7, 0:7, 1:3, 2:9)

11:10. Група В. США – Казахстан – 16:7 (4:1, 4:2, 3:2, 5:2)

12:30. Група В. Хорватія – Австралія – 14:4 (4:1, 2:1, 4:0, 4:2)

16:30. Група С. Південна Африка – Іспанія – 3:23 (1:6, 1:5, 1:4, 0:8)

17:50. Група С. Нова Зеландія – Угорщина – 4:24 (0:4, 1:7, 2:6, 1:7)

19:10. Група D. Бразилія – Італія – 5:14 (3:5, 1:2, 0:5, 1:2)

20:30. Група D. Німеччина – Японія – 9:9 (3:2, 4:3, 1:3, 1:1)

Другий тур. 17 липня (середа)

08:30. Група В. Австралія – Казахстан – 17:8 (4:1, 5:1, 3:4, 5:2)

09:50. Група В. США – Хорватія – 7:17 (1:4, 3:5, 2:4, 1:4)

11:10. Група С. Угорщина – Іспанія – 13:11 (4:2, 5:4, 3:0, 1:5)

12:30. Група С. Південна Африка – Нова Зеландія – 8:8 (2:0, 2:2, 2:4, 2:2)

16:30. Група D. Японія – Італія – 7:9 (0:2, 2:1, 4:4, 1:2)

17:50. Група D. Бразилія – Німеччина – 8:15 (1:4, 1:6, 2:2, 4:3)

19:10. Група А. Греція – Чорногорія – 10:10 (3:3, 1:2, 4:4, 2:1)

20:30. Група А. Сербія – Південна Корея – 22:2 (6:1, 5:0, 4:1, 7:0)

Третій тур. 19 липня (п’ятниця)

08:30. Група C. Південна Африка – Угорщина – 5:23 (1:5, 2:5, 0:8, 2:5)

09:50. Група C. Нова Зеландія – Іспанія – 3:23 (0:8, 1:5, 1:7, 1:3)

11:10. Група D. Бразилія – Японія – 9:11 (2:2, 1:5, 3:3, 3:1)

12:30. Група D. Німеччина – Італія – 7:8 (2:1, 2:3, 3:2, 0:2)

16:30. Група А. Сербія – Греція – 9:3 (3:1, 3:2, 0:0, 3:0)

17:50. Група А. Південна Корея – Чорногорія – 6:24 (1:6, 1:4, 1:8, 3:6)

19:10. Група В. США – Австралія – 12:11 (4:3, 3:3, 2:2, 3:3)

20:30. Група В. Хорватія – Казахстан – 21:5 (6:1, 5:1, 5:1, 5:2)

ПІДСУМКОВЕ ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ ПОПЕРЕДНЬОГО ЕТАПУ

РЕЗУЛЬТАТИ ЗІГРАНИХ МАТЧІВ ПЛЕЙ-ОФ

21 липня (неділя)

Матчі за 13-е – 16-е місця

10:30. Південна Корея – Казахстан – 4:17 (1:4, 2:4, 0:7, 1:2)

12:00. Нова Зеландія – Бразилія – 8:12 (1:2, 4:6, 2:2, 1:2)

Матчі плей-оф за вихід у чвертьфінал

14:00. Чорногорія – Австралія – 9:9 (1:3, 3:2, 4:2, 1:2), пенальті – 2:4

15:30. Греція – США – 11:9 (3:4, 3:2, 2:2, 3:1)

17:00. Іспанія – Японія – 15:7 (2:1, 3:3, 4:2, 6:1)

18:30. Південна Африка – Німеччина – 3:23 (2:5, 0:6, 1:9, 0:3)

23 липня (вівторок)

Матч за 15-е – 16-е місця

08:00. Південна Корея – Нова Зеландія – 12:12 (3:3, 2:2, 4:5, 3:2), пенальті – 5:4