Світова ліга-2018/2019. Другий етап. Шостий тур: Україна – Греція – 5:24

Чоловіча збірна України з водного поло у вівторок, 12-го березня, на водному майданчику басейну СК «Політех» НТУ–ХПІ у Харкові зіграла свій заключний поєдинок в рамках Світової ліги сезону-2018/2019. У матчі шостого, останнього туру другого раунду змагань дебютанти турніру у домашній зустрічі протистояли національній команді Греції.

УКРАЇНА – ГРЕЦІЯ – 5:24 (1:6, 1:8, 2:7, 1:3)

12 березня. Початок – 21:00. Харків. Басейн СК «Політех» НТУ–ХПІ.

СУДДІ: Ковач-Чатлош (Угорщина), Бальзан (Мальта).

ДЕЛЕГАТ FINA – Moлінер (Іспанія).

УКРАЇНА: 1. Костянтин Нікольський, 13. Нестор Бабський – 2. Максим Осика, 3. Юрій Мамєтьєв, 4. Вадим Євстратов, 5. Олександр Дядюра, 6. Володимир Криволапов, 7. Олександр Абрамов, 8. Микита Бажинов, 9. Денис Гусаков, 10. Володимир Войтенко (капітан), 11. Костянтин Алєксєєв, 12. Ігор Кечеджи.

ГРЕЦІЯ: 1. Еммануїл Зердевас, 13. Панайотіс Цорцатос – 2. Еммануїл Прекас, 3. Дімітріос Скумпакіс, 4. Дімітріос Ніколаідіс, 5. Константінос Гкіуветсіс, 6. Маріос Капотсіс, 7. Георгіос Дервісіс, 8. Александрос Папанастасіу, 9. Константінос Какаріс, 10. Ніколаос Папаніколау, 11. Стиліанос Аргипопулос, 12. Ангелос Влахопулос (капітан).

ГОЛИ: Абрамов (01:40, у більшості), Криволапов (13:57), Гусаков (19:31), Дядюра (23:25), Алєксєєв (29:21) – Влахопулос (01:00, 03:27, пенальті, 11:19, 14:44, 18:09), Капотсіс (02:05, у більшості, 06:35), Папанастасіу (05:17, пенальті), Гкіуветсіс (07:17, 09:47, 16:12, пенальті, 16:45, 17:22, 20:34, 31:20), Аргипопулос (08:20, пенальті, 23:58, у більшості, 26:51), Какаріс (10:25), Дервісіс (11:39, 13:02, 22:10), Ніколаідіс (14:12), Прекас (26:10).

ФОЛИ: Абрамов (02:00, 05:17, пенальті, 16:12, пенальті), Войтенко (03:27, пенальті), Мамєтьєв (06:46), Кечеджи (08:20, пенальті, 23:49) – Скумпакіс (01:28), Какаріс (05:35), Аргипопулос (15:29, 31:37), Влахопулос (28:56).

ВИЛУЧЕННЯ ДО КІНЦЯ ГРИ З ПРАВОМ ЗАМІНИ: Абрамов (16:12, три фоли).

РЕАЛІЗАЦІЯ БІЛЬШОСТІ: один гол / п’ять спроб – два голи / три спроби.

Для української збірної найбільш невдалим у першому колі Світової ліги видався матч в Афінах проти останнього свого суперника у турнірі – збірної Греції, який відбувся 11-го грудня минулого року. У тій грі, нагадаємо, підопічна Валерія Завізіона програли з розгромним рахунком 2:25. Звісно, що й у домашній зустрічі проти синів Еллади навряд чи в когось із уболівальників «синьо-жовтих» були оптимістичні очікування. Зрештою, за великим рахунком, звітний поєдинок у Харкові мало чим різнився від матчу в Афінах. Хоча, коли підходити до справи з чисто математичної точки зору, то певний прогрес у нашої команди можна відзначити. Пропустили ми, щоправда, майже так само: у першій грі греки закинули в наші ворота 25 м’ячів, тепер на один менше – 24. Зате помітний прогрес у закинутих – було два, а тепер п’ять.

Першим влучним кидком у нашій команді відзначився Абрамов, який на 2-й хвилині реалізував чисельну більшість і ми зрівняли рахунок – 1:1. Втім, рівновага протрималася лише 25 секунд – греки тут же продемонстрували, що також вміють розігрувати зайвого. Ну а до завершення стартової чверті українці уже «горіли» п’ять м’ячів – 1:6.

Один гол ми забили й у другій чверті. На екваторі періоду гості кинули повз ціль і наша команда провела результативну контратаку – Криволапов реалізував вихід сам-на-сам, практично запливши з м’ячем у ворота суперника. Забігаючи трохи наперед, відзначимо, що аналогічний вихід у третій чверті дебютант нашої збірної змарнував. Що ж до гри в обороні, то тут у нас найбільші проблеми виникли саме у другому періоді. Достатньо сказати, що в середньому греки нам закидали рівно по одному м’ячу за кожну хвилину. Підопічні Валерія Завізіона не стільки грали, скільки дивилися водне поло у виконанні гостей. А тут ще й наш воротар Нікольський, який у першій чверті тричі зумів врятувати команду від стовідсоткових голів, почав пропускати ледь не усе, що летіло у рамку. Тренери вирішили замінити його вже по ходу другого періоду на Бабського, але справа була не у голкіперах, а в тактично бездарній грі в обороні. Наші хлопці дозволяли грекам робити в атаці усе, що вони хотіли. Однак тут слід говорити вже й про функціональну готовність – з плаванням у нас, як завжди в іграх проти грандів, проблем було більше, ніж достатньо. Додайте до цього помилки при виборі позиції, низьку посадку та технічні проблеми у роботі з м’ячем і стане зрозуміло, що з такими суперниками як Греція, ми граємо в дещо різне водне поло. Тож не дивно, що упродовж великої перерви на табло горіли цифри 2:14. Показово, що навіть судді-інформатори почали плутати, бо спочатку табло показувало, що ми програємо з рахунком 2:15, але потім секретаріат розібрався і внесли корективи.

У другій половині мало що змінилося, хоча ми й програли її з куди більш пристойною різницею – «лише» 3:10. З трьох закинутих наших голів найбільш ефектним був останній, коли наприкінці поєдинку «синьо-жовті» гарно розіграли комбінацію і Алєксєєв з лівого кута зряче поцілив у дальній кут. На той момент рахунок став 5:23, але напевно символічно, що останнє слово в грі все ж було за греками, які за 40 секунд до фінальної сирени встановили на табло підсумкові цифри – 5:24. Показово також, що ми зуміли реалізувати лише одну чисельну більшість з п’яти, а суперник – дві з трьох. Так само про різний рівень майстерності свідчить той факт, що наші хлопці при грі в обороні дали арбітрам привід аж чотири рази назначити у наші ворота п’ятиметровий штрафний кидок – ватерпольний пенальті й усі вони були реалізовані. Натомість греки жодного разу подібних порушень не припускалися.

На цьому участь збірної України у Світовій лізі завершена. Ми очікувано програли усі шість матчів без найменших шансів бодай в одному з них на позитивний для себе результат. Втім, по-іншому й бути не могло. Адже рівень розвитку водного поло та ставлення до нього у нас в Україні та Греції, Іспанії і Голландії – це, як кажуть в народі, абсолютно різні речі. Втім, якби у нас проблеми були тільки в спорті, та це вже зовсім інша історія…