Пішов з життя Ростислав Винничук…


21-го листопада, на 60-му році життя перестало битися серце колишнього воротаря львівських команд СКА і «Динамо» Винничука Ростислава Ростиславовича.

Ростислав Винничук народився 17-го травня 1959 року в Росії, у сім’ї репресованих українців, яких радянські владні структури по завершенні Другої світової війни примусово вивезли подалі з Рідних країв, як неблагонадійних по відношенню до совєцького режиму. Повернувшись разом з батьками до Львова у 60-их роках минулого століття, Ростислав заняття спортом розпочав у секції плавання на басейні СКА столиці Галичини. З часом хлопчина перейшов до ватерпольної команди армійського спортивного клубу, тренери якої вирішили, що найбільш корисним він буде на позиції воротаря. І як засвідчив подальший розвиток подій, фахівці не помилилися. Уже в 19-річному віці Ростислав Винничук став основним голкіпером дорослої ватерпольної команди СКА, ворота якої він захищав до завершення сезону 1982 року.

Наступні вісім років, відгукнувшись на пропозицію тренерського штабу львівського «Динамо», Ростислав виступав у складі провідної команди Західної України, яка грала у елітному дивізіоні чемпіонату колишнього СРСР. Видані фахівцями аванси Винничук, як то кажуть, по-більшості виправдав. Не в одному матчі «Динамо» досягало позитивного результату в значній дії саме завдяки вдалим діям Ростислава у рамці. Ну а про значення гри воротаря в ігрових командних видах спорту, напевне, говорити зайве. Адже як вчить народна мудрість, хороший, надійний воротар – це як мінімум 50, а то й 70 відсотків успіху команди.

Виступаючи за «Динамо», Ростислав Винничук спочатку отримав звання «Майстер спорту СРСР з водного поло», а в 1989 році разом з партнерами по львівській команді досягнув найвищого результату в історії клубу – став бронзовим призером чемпіонату Радянського Союзу. Додамо, що на талановитого голкіпера звернули свого часу увагу й тренери збірної СРСР. Ростислав Винничук неодноразово викликався на навчально-тренувальні збори збірної, але в офіційних турнірах захищати ворота головної команди країни йому так і не довелося.

Завершивши виступи за команду майстрів «Динамо» у 1990 році, Ростислав не полишив гру з м’ячем на воді, продовживши виступи в турнірах ветеранів, де також досягнув чималих успіхів. Зокрема, у складі команди ветеранів львівського «Динамо» від двічі ставав призером клубного чемпіонату Європи: виборов «срібло» Євро-2001 у Спліті (Хорватія) та «бронзу» Євро-2003 у місті Крань (Словенія). Але тепер це усе вже в минулому…

ВК «Динамо» Львів, Федерації водного поло міста Львів і Львівської області та уся ватерпольна спільнота Львівщини сумують з приводу смерті Ростислава Ростиславовича Винничука та висловлюють щире співчуття рідним, близьким та друзям покійного.

Вічная пам’ять…