Вже після матчів другого туру чемпіонату України з водного поло,
можна майже зі 100-відсотковою вірогідністю назвати ім”я нового
чемпіона України.
Беззаперечним фаворитом турніру є львівське “Динамо”, яке виграло
вже десять матчів поспіль з десяти. Другий тур відбувався у
Дніпродзержинську і там знову фейєрили динамівці. Найважче їм було
хіба з харківським “Слобожанцем”, який вони перемогли з
мінімальним рахунком 4:3. Інша харківська команда “НТУ-ХПІ”
“лягла” з рахунком 19:6, в “ОНМИ” виграли 9:5, а зі збірною
Київщини “поплавали” у своє задоволення — 12:0.
“Головне завдання на другий тур — виграти усі матчі і зміцнити
свої позиції лідера — ми виконали, — каже нам головний тренер
ко манди Ігор Зінкевич. — Чому ми всіх перемагаємо? Ні, бюджет у
нас не найбільший в чемпіонаті. У нас навіть всі гравці не
отримують зарплату — лише збірники. Та й зарплату у дві тисячі
гривень важко назвати зарплатою. Просто у нашої команди найкраща
фізична форма. Мої гравці виносливі, тому й перемагають. Але наша
одвічна проблема малого басейну нікуди не поділась. Ми ж
тренуємось у 25-метровій ванні, а граємо у 50-метровій. Через це
багато втрачаємо у тактиці і мусимо це компенсувати “фізикою”.
Проблем у нас вистачає і не лише з басейном. За останньою грою
проти “НТУ-ХПІ” я слідкував не з традиційного місця тренера біля
бортику басейну, а з верхнього ряду трибун. Там краще видно
недоліки як команди загалом, так і окремих гравців у тактичному
плані.
Але після першого періоду, який ми виграли 5:3, мені довелося
спуститися донизу. Я ні з ким не сварився і нічого команді не
говорив. Тільки сказав нашому капітану, Віті Момоту, що
преміальні за перемогу будуть лише за однієї умови — ми повинні
виграти з різницею не менше, ніж у десять м”ячів. В іншому
випадку, мова йтиме не про преміальні, а про штрафи. Я таке
прийняв рішення, бо бачу, що просто слова до гравців не завжди
доходять. Скільки їм не говориш, що навіть в матчах із слабшим
суперником необхідно викладатися на повну упродовж усього
поєдинку тільки тоді буде якийсь прогрес, вони не роблять
висновків. Як тільки ми зробили більш-менш прийнятний запас у
голах, то розслабляємося і починаємо відбувати номер. Про якийсь
позитив у плані ігрового росту може йти мова?
Навпаки, з таким ставленням до гри, до суперника, починається
регрес у нашій грі. А в нас поєдинків, коли ми швидко добиваємося
комфортної переваги в рахунку, значно більше, ніж коли інтрига
зберігається упродовж усього матчу”.
Після двох турів у турнірній таблиці “Динамо” йде на першому
місці з 30-ма очками (10 ігор). На другій сходинці “Слобожанець”
— 24 (10). Одеський “ОНМА” вискочив на третє місце 18 очок (10
матчів). Загалом в чемпіонаті змагається шість команд.
Максим КАЧУРІВСЬКИЙ, газета Експрес
