Першість України-2018 серед юнаків U-14: Фінальний етап. День четвертий

У четвертий, передостанній ігровий день фінального турніру першості України з водного поло серед юнацьких команд U-14, сформованих з гравців не старше 2004 року народження, матчі якого тривають у місті Дніпро на водному майданчику басейну палацу спорту ДНУ імені Олеся Гончара, сьогодні, 3-го листопада, визначився володар золотих медалей. Обігравши команду харківської Школи імені Яни Клочкової з рахунком 16:8, перше місце достроково вибороли ватерполісти ужгородської ОК ДЮСШ. Натомість доля срібного і бронзового комплектів медалей визначиться в заключний ігровий день. На них наразі є три претенденти – вище згадана Школа імені Яни Клочкової, а також львівський СОК «Євроспорт»-УФК і Збірна Харківської області, які сьогодні зустрілися в очному протистоянні.

Саме поєдинок Збірна Харківської області – СОК «Євроспорт»-УФК (Львів) був центральним у четвертий ігровий день фінальної частини національної першості. Зазначимо, що в разі перемоги слобожанці гарантували собі срібні медалі. Водночас звитяга галичан робила вже їх головними претендентами на друге місце. Гра, як і очікувалося, видалася напрочуд напруженою і драматичною. Обидві команди зробили ставку в першу чергу на надійну гру в обороні. І треба сказати, що захист та воротарі і одних, і других діяли значно більш ефективно, ніж атака. Як наслідок, глядачі стали свідками, як для водного поло, незвично малої кількості закинутих м’ячів – загалом команди на двох довели до взяття воріт суперника лише п’ять атак.

Перший період взагалі виявився «сухим». А у львів’ян ще й виникла проблема: основний захисник команди Павло Борис-Шевченко уже в першій чверті отримав два фоли, тож у подальшому змушений був діяти максимально обережно, а при грі в обороні це ой як не просто. У другі вісім хвилин суперники обмінялися голами. Спершу харків’яни відкрили рахунок, на що підопічні Олексія Єгорова відповіли реалізацією більшості – влучний кидок наніс Данило Соколов. Втім, у третій чверті слобожанці вдруге в грі вийшли вперед і саме вони перед заключним періодом вигравали з рахунком 2:1. Але перевага в один м’яч у водному поло, коли грати ще цілих вісім хвилин – це майже ніщо, що зрештою й довели галичани.

У заключній чверті гра також була дуже в’язкою – суперникам мало що вдавалося в атаці. Зокрема, збірна Харківщини свій гольовий доробок так і не поповнила, в чому чимала заслуга голкіпера нашої команди Івана Кубрака, який зробив не один сейв. Та й загалом внесок Івана у підсумкову перемогу важко переоцінити. Але рахунок був на користь суперника, тож нашим хлопцям необхідно було обов’язково забивати. І вони свого досягли, не вперше виявивши на фінальному турнірі справжній бійцівський характер. Спочатку головний голеадор СОК «Євроспорт»-УФК Арсеній Зелик, який у трьох попередніх іграх закинув рівно десять м’ячів, відновив статус-кво. Гол вийшов по-справжньому класним, причому забив його Арсеній буквально на останній секунді володіння м’ячем нашою командою. А за дві хвилини до завершення гри оборона харків’ян надто жорстко зіграла проти стовпа галичан Данила Хацка і арбітри призначили у ворота слобожанців п’ятиметровий штрафний кидок – ватерпольний пенальті. Вирок арбітрів влучно виконав той таки Зелик. 3:2 на користь СОК «Євроспорт»-УФК – саме таким був рахунок, коли пролунала фінальна сирена. Тож тепер, аби стати срібними призерами, підопічним Олексія Єгорова та Євгена Скиби завтра достатньо не програти команді Школи імені Яни Клочкової. Втім, немає жодних сумнівів, що наші хлопці вийдуть на гру з думками виключно про звитягу.

Що ж до іншої львівської команди – ДЮСШ №3-УФК, яка у трьох попередніх іграх не набрала жодного турнірного очка, то вона нарешті здобула першу перемогу. Причому підопічні Віктора Момота та Олександра Богданова обіграли господарів турніру, своїх одноліток з дніпровського ДНУ більше, ніж переконливо – як за рахунком, так і по грі. А найкраще про повну перевагу галичан свідчать підсумкові цифри на табло – 17:5. Додамо тільки імена авторів голів у складі нашої команди: Олександр Фірман і Дмитро Гупаловський – по три; Дмитро Адамик, Нікіта Газієв, Володимир Петров і Максим Касіянчук – по два; Данило Гагалюк, Станіслав Король та Микола Труш – по одному.

Водне поло. Першість України 2018 року серед юнаків U-14. Фнальний етап

31 жовтня – 4 листопада. Дніпро. Басейн палац спорту ДНУ імені Олеся Гончара

Головний суддя змагань – Сергій Гончаров (Дніпро, міжнародна категорія)

РЕЗУЛЬТАТИ ЗІГРАНИХ МАТЧІВ ФІНАЛЬНОГО ЕТАПУ

Перший день. 31 жовтня (середа)

13:00. ДЮСШ №3-УФК (Львів) – СОК «Євроспорт»-УФК (Львів) – 5:9 (2:1, 1:1, 0:3, 2:4)

14:15. Школа імені Яни Клочкової (Харків) – Збірна Харківської області – 5:8 (1:0, 2:1, 1:3, 1:4)

15:30. ДНУ (Дніпро) – ОК ДЮСШ (Ужгород) – 7:21 (2:2, 2:5, 1:6, 2:8)

Другий день. 1 листопада (четвер)

12:00. Збірна Харківської області – ОК ДЮСШ (Ужгород) – 4:6 (1:1, 0:0, 1:5, 2:0)

13:15. Школа імені Яни Клочкової (Харків) – ДЮСШ №3-УФК (Львів) – 12:7 (5:1, 2:1, 2:2, 3:3)

14:30. ДНУ (Дніпро) – СОК «Євроспорт»-УФК (Львів) – 3:12 (1:4, 1:1, 1:5, 0:2)

Третій день. 2 листопада (п’ятниця)

12:00. ОК ДЮСШ (Ужгород) – СОК «Євроспорт»-УФК (Львів) – 15:9 (5:2, 3:3, 3:2, 4:2)

13:15. ДЮСШ №3-УФК (Львів) – Збірна Харківської області – 7:10 (2:3, 1:2, 1:2, 3:3)

14:30. ДНУ (Дніпро) – Школа імені Яни Клочкової (Харків) – 8:12 (0:1, 2:5, 2:3, 4:3)

Четвертий день. 3 листопада (субота)

10:00. Збірна Харківської області – СОК «Євроспорт»-УФК (Львів) – 2:3 (0:0, 1:1, 1:0, 0:2)

11:15. Школа імені Яни Клочкової (Харків) – ОК ДЮСШ (Ужгород) – 8:16 (2:4, 2:3, 2:6, 2:3)

12:30. ДЮСШ №3-УФК (Львів) – ДНУ (Дніпро) – 17:5 (2:1, 5:0, 5:4, 5:0)

ПОТОЧНА ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ (станом на 00:00 4-го листопада)

1. ОК ДЮСШ (Ужгород) – 4 4 0 0 58–28 12

2. СОК «Євроспорт»-УФК (Львів) – 4 3 0 1 33–25 9

3. Збірна Харківської області – 4 2 0 2 24–21 6

4. Школа імені Яни Клочкової (Харків) – 4 2 0 2 37–39 6

5. ДЮСШ №3-УФК (Львів) – 4 1 0 3 36–36 3

6. ДНУ (Дніпро) – 4 0 0 4 23–62 0