Перестало битися серце Володимира Дзюби

9-го березня, на 65-му році помер один з найкращих рухливих нападників в історії львівських команд «Динамо» і СКА та загалом вітчизняного ватерполо Володимир Дзюба.

Володимир Дзюба народився 20-го квітня 1954 року. Захопившись у дитинстві грою з м’ячем на воді, талановитий юнак не лише закохався у неї на усе життя, а й дуже швидко прогресував і вже у 17 років став гравцем основного складу львівського «Динамо». За «біло-синіх» він грав упродовж шести сезонів, у найкращому з яких, в 1975 році разом з партнерами посів у Вищій лізі чемпіонату колишнього Радянського Союзу високе четверте місце, зупинившись лише за крок до бронзових медалей. Втім, медалей різного ґатунку, як й індивідуальних призів у колекції нагород Володимира Дзюби було чимало. Зокрема, у складі збірної УРСР він в 1973 році став срібним призером прем’єрних Всесоюзних молодіжних ігор, ватерпольний турнір яких проходив саме у Львові, на водному майданчику басейну «Динамо» на вулиці Василя Стуса, а в 1975 році виграв срібну медаль Спартакіади народів СРСР. У складі динамівців неодноразово ставав чемпіоном та призером чемпіонату УРСР та Центральної ради ФСТ «Динамо». Володимир Дзюба доволі успішно грав і за юніорську збірну СРСР, щоправда, на першості Європи 1973 року в німецькому Дуйсбурзі, де радянська команда стала срібним призером, він не виступав, хоча й пройшов усі збори. В останній момент його, що називається у спорті, відчепили з команди. Чому? Усе банально просто: спортивні чиновники союзного рівня у Москві вирішили, що аж троє львів’ян у збірній СРСР (а в команді окрім Володимира Дзюби були також його партнери по клубу Юрій Бєлов та Віталій Соколов) – це явний перебір. Що поробиш, такі тоді були часи. Та зрештою, нині це немає жодного значення, бо для Володимира Дзюби земне життя уже минуло…

ВК «Динамо» Львів, Федерації водного поло міста Львів і Львівської області та уся ватерпольна спільнота Львівщини сумують з приводу смерті Володимира Дзюби та висловлюють щире співчуття рідним, близьким та друзям покійного.

Вічная пам’ять…

P. S. Похорон Володимира Дзюби відбудеться у вівторок, 12-го березня, з каплички на вулиці Пекарській. Початок – о 12:00.