МАРТІН ФАМЕРА: КАДРОВІ ПРОБЛЕМИ ІСПАНІЇ ДАЛИ ПРО СЕБЕ ЗНАТИ


Гравець національної збірної Іспанії Мартін Фамера – добре знайомий львівським вболівальникам водного поло. Кілька років тому він неодноразово підсилював львівське «Динамо» та допомагав команді виконати поставлені завдання на різних турнірах. Граючи за «Динамо», Мартін запам’ятався не тільки висококласною грою, а й хорошими людськими якостями.

Кілька днів тому Мартін Фамера дебютував за збірну Іспанії у матчах Світової ліги. На жаль, його команда у матчі за 3-тє місце поступилася італійцям (8:9) і не змогла до вийти суперфіналу Світової ліги, що запланований у Грузії влітку цього року. Саме зі спогадів про цей матч і розпочалася наша розмова.

Мартіне, що забракло у матчі з італійцями?

Я б тут ще згадав наш матч з греками. Ми знову програли обом командам, але в цілому вважаю провели якісний турнір. Цим командам ми поступилися з різницею в один гол. Проблема полягала в тому, що ми грали без першого та другого центрів, що було дуже важливо в цих іграх. Перший «стовп» отримав травму перед виїздом до Дебрецена, а другий «стовп» захворів на коронавірус перед змаганнями. Зважаючи на це, нам довелося імпровізувати в грі і грати без «стовпів». Окрім того, нам трохи забракло фарту.

Четверте місце на Світовій лізі для збірної Іспанії це позитивний чи негативний результат?

Я б не сказав, що негативний і не скажу, що він позитивний. Ми четверті у Європі, але дуже хотіли грати у суперфіналі Світової ліги. Аце спорт, і з таким результатом потрібно змиритися. Сьогодні ти переміг, а завтра ти програв.

Ти вперше зіграв на турнірі за національну збірну Іспанії. Як оціниш свій дебют?

У кожному з матчів я забив по одному голу. Зважаючи на це, думаю, що це непоганий результат як для мого дебюту за збірну Іспанії. Вважаю, нам потрібно ще виконати достатній об’єм роботи, щоб ми були здатними боротися за медалі на Олімпійських Іграх. Маю на увазі усій команді є над чим працювати, щоб вдосконалити свою гру.

Як тобі організація матчів Світової Ліги в Дебрецені?

В загальному хороший турнір. Якщо відверто, то непросто грати три матчі протягом трьох днів. Але в цій ситуації іншого варіанту немає. Протягом усього турніру ми були або в готелі, або в басейні. Було заборонено виходити до міста і всі команди змушені були «миритися» з такими правилами.

Згадай про свої матчі за львівське «Динамо». Які у тебе спогади про матчі за нашу команду?

Я дуже люблю грати за львівське «Динамо». Мені подобаються люди, які є навколо команди. Це і керівництво, і вболівальники. Звичайно, хочу подякувати тим людям, які свого часу мене запросили зіграти за «Динамо». Передаю привіт керівництву команди, а саме президенту Олександру Свіщову, виконавчому директору Ігорю Зінкевичу, всім гравцям та вболівальникам. Якщо це буде можливо у майбутньому, я б з радістю знову приїхав до Львова. Місто мені також дуже сподобалось.