«Динамо» назвало склад на третій тур Суперліги-2017/2018


У вівторок, 13-го лютого, у Харкові стартує третій тур XXVII Чемпіонату України з водного поло серед клубів чоловічої Суперліги, поєдинки якого пройдуть на водному майданчику басейну СК «Політех». Нагадаємо, у головному змаганні національного рівня сезону-2017/2018 за підсумками першого етапу, в рамках якого відбулися два тури, боротьбу за нагороди продовжують чотири команди: збірна Харківської області, львівське «Динамо», харківський «НТУ-ХПІ» ШВСМ та ВК «Маріуполь». На другому, фінальному етапі цей квартет зіграє ще чотири тури, причому кожна команда буде господарем одного з них. Чемпіон та призери визначаться за сумою результатів усіх шести турів, упродовж яких кожна з чотирьох команд-фіналістів зіграє по 22 матчі.

Відсвяткувавши новорічно-різдвяні свята, динамівці розпочали безпосередню підготовку до третього туру Суперліги. До кінця січня «біло-сині» працювали у Львові, на базі палацу спорту «Динамо». А заключний етап підготовки підопічні Олексія Шведова провели у сербському місті Крагуєваць, де упродовж тижня, з 1-го по 7-е лютого, тренувалися разом із ватерполістами тамтешнього клубу «Раднічкі».

Своїми враженнями від тренувальних зборів на Балканах з прес-службою ВК «Динамо» поділився керманич нашої команди Олексій Шведов: «Не хочу багато говорити, бо результатом наших зборів будуть результати матчів третього туру Суперліги. Власне заради підготовки до матчів у Харкові ми й їздили до Сербії. Але можу сказати, що в цілому я дуже задоволений тою роботою, яку ми виконали. Хочу подякувати хлопцям за виконану роботу та нашим сербським друзям за теплий прийом.

Організатори збору створили для нас усі умови для плідної роботи. Щодня ми проводили зранку і ввечері тренування, тривалістю по дві години. Головне, працювали на водному майданчику стандартних розмірів. Як ви знаєте, нашою, можна сказати, вічною проблемою є відсутність у Львові 50-метрового критого басейну. Тому кожен раз нам доводилося готуватися до офіційних матчів на «малій» воді, а грати – на «великій». Зрозуміло, це створювало чималі проблеми. Цього ж разу ми отримали нагоду працювати в тих умовах, про які у Львові ми поки що можемо тільки мріяти.

Також маю велику надію, що принесуть нам користь спільні тренування з командою «Раднічкі». Це молода, але укомплектована достатньо кваліфікованими гравцями команда. Ми з ними провели два контрольних спаринги та низку спільних занять, на яких відпрацьовували різні варіанти ведення гри як в атаці, так і в обороні. Багато працювали також над розіграшем зайвого гравця у чисельній більшості та грою в меншості.

Не маю сумнівів, що досвід, набутий у тренуваннях та контрольних іграх з представниками сербської, одної з провідних ватерпольних шкіл світу сьогодення, дозволить нам якісно покращити командну гру. Скажу, що «Раднічкі» – команда, яка сповідує силову манеру гри. Гравці мають добрий технічний та тактичний вишкіл, володіють потужними кидками з середньої і дальньої відстаней. До недоліків сербської команди я б відніс недостатньо швидкий перехід від оборони в атаку і навпаки, а також трохи низьку рухливість.

Коли говорити про контрольні спаринги, то обидва матчі ми провели у звичному форматі – чотири періоди по вісім хвилин. Але про рахунки не бачу сенсу говорити, бо основними шестірками ми грали тільки перші два періоди, а потім надавали ігрову практику решті гравців. Причому у «Раднічкі» було задіяно в обох цих іграх понад два десятки ватерполістів, більшість з яких ще зовсім молоді.

На закінчення додам, що тренувальних зборів з такою ефективністю роботи на моїй пам’яті «Динамо» в останні роки не проводило. Але ще раз наголошу, найкращим підтвердженням нашої плідної роботи в Сербії будуть лише три перемоги на третьому турі Суперліги у Харкові».

Наостанок додамо, що на третій тур Суперліги до столиці Слобожанщини тренери «Динамо» привезли 15 ватерполістів:

воротарі – Костянтин Нікольський (1997), Нестор Бабський (2000);

польові гравці – Максим Осика (2002), Юрій Мамєтьєв (1987), Максим Ратков (1989), Олександр Дядюра (1988), Роман Грищук (1996), Орест Джура (2000), Марко Мартініч (1992), Владислав Бабаєнко (1989), Костянтин Алєксєєв (2001), Хрвоє Брлічіч (1983), Антон Погосян (2000), Іван Копан (1992) та Михайло Лісовий (2000).

Водне поло. Чоловіки. Чемпіонат України-2017/2018. Суперліга. Третій тур

13– 15 лютого 2018 року. Харків. Басейн СК «Політех»

Головний суддя змагань – Володимир Висотін (Київ, національна категорія)

Судді туру: Сергій Гончаров (Дніпро, міжнародна категорія), Світлана Вишневська (Харків, міжнародна категорія), Георгій Махарадзе (Одеса, національна категорія), Костянтин Веремєєв (Дніпро, перша категорія).

РОЗКЛАД МАТЧІВ ТРЕТЬОГО ТУРУ

День перший. 13 лютого (вівторок)

11:00. Збірна Харківської області – «НТУ-ХПІ» ШВСМ (Харків)

12:15. ВК «Маріуполь» – «Динамо» (Львів)

День другий. 14 лютого (середа)

10:00. «НТУ-ХПІ» ШВСМ (Харків) – «Динамо» (Львів)

15:00. Збірна Харківської області – ВК «Маріуполь»

День третій. 15 лютого (четвер)

11:00. «НТУ-ХПІ» ШВСМ (Харків) – ВК «Маріуполь»

12:15. Збірна Харківської області – «Динамо» (Львів)

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ ПІСЛЯ ДРУГОГО ТУРУ

1. Збірна Харківської області – 10 9 0 0 1 124–46 27

2. «Динамо» (Львів) – 10 9 0 0 1 163–36 27

3. «НТУ-ХПІ» ШВСМ (Харків) – 10 6 0 0 4 87–87 18

4. ВК «Маріуполь» – 10 3 0 0 7 67–108 9

Прес-служба ВК «Динамо» Львів