Дев’ять гравців «Динамо» – у складі національної збірної України


Дев’ять гравців львівського «Динамо» разом з національною збірною України готуються до відбіркових матчів чемпіонату Європи, що з 10 по 13 жовтня відбудуться у Новаках (Словаччина). Навчально-тренувальний збір головної ватерпольної команди країни триває у Львові у басейні СКА.

Виклик до національної збірної отримали «динамівці» Костянтин Нікольський, Нестор Бабський, Юрій Маметьєв, Олександр Дядюра, Орест Джура, Максим Осика, Костянтин Алєксєєв, Ігор Качеджи, Антон Погосян, маріупольці Володимир Криволапов та Валентин Сєдих, наразі гравець без клубу Олександр Абрамов та новачок збірної Харківської області Володимир Войтенко.

«Навчально-тренувальні збори у Львові триватимуть до 29 вересня, – каже Валерій Завізіон, головний тренер збірної України. – Наразі працюємо у дворазовому режимі тренувань. 4 жовтня ми виїжджаємо на міжнародний турнір в Кошице (Словаччина), звідки і поїдемо до Новак на офіційні матчі. У Кошице відбудеться міжнародний турнір за участю двох команд зі Словаччини, однієї з Угорщини та нас. З Кошице ми уже відправимось до Новак, де і зіграємо офіційні матчі проти Франції, Білорусі та Словаччини. Щодо складу команди, то через різні причини на зборах відсутні Вадим Євстратов, Микита Апостол та Денис Гусаков, однак Вадим Євстратов повинен приєднатися до команди дещо пізніше. Склад, який поїде на турнір до Кошице, там і залишиться на офіційні матчі. Мова йде про 14 чоловік. Шанси на вихід на Євро? Це зробити буде дуже складно, оскільки є кадрові проблеми і я не можу їх вирішити. Франція – беззаперечний фаворит групи, це команда топ-рівня, натомість з словаками та білорусами нам буде легше. Білоруси – це команда приблизно нашого рівня, а от словаки дещо омолодили склад, оскільки кілька основних гравців змінили громадянство.  Незважаючи на це, вони також, можливо, трішки сильніші. В загальному будемо боротися з усіма, оскільки ми пройшли Світову лігу і певний досвід у нашої збірної уже є».

Нагадаємо, з чотирьох збірних, які змагатимуться у Новаках за вихід на Євро (Франція, Словаччина, Україна та Білорусь), до фінальної частини чемпіонату Європи проб’ються лише дві кращі команди.