Виставковий турнір з міні-ватерполо в рамках Чемпіонату світу-2019 у Кванджу


У рамках XVІІІ Чемпіонату світу-2019 з водного поло, який проходить у ці дні в південнокорейському місті Кванджу, розпочався виставковий турнір з пляжного міні-ватерполо, у якому змагаються вісім команд – по чотири жіночих (США, Іспанія, Австралія і Китай) та чоловічих (Франція, Китай, Канада і Аргентина). Переможці та призери стануть відомі у п’ятницю, 19-го липня.

Міжнародна федерація водних видів спорту (FINA) прагне розширити свою «територію» у всесвітньому спортивному русі. Зрештою, воно з точки зору стратегії розвитку як самої організації загалом, так і водних видів спорту зокрема, абсолютно правильно. Та й чим пляжне водне поло гірше того ж пляжного волейболу, пляжного гандболу, або пляжного футболу чи регбі на піску? А ці види спорту стають з кожним роком все більш популярними, особливо в місцях пляжних і теплих. Раді новинці й самі ватерполісти, адже для багатьох з них новий вид спорту – можливість продовження своєї спортивної кар’єри. А ще це просто величезне задоволення. Щоправда, у Кванджу через відсутність пляжу, ігровий майданчик встановлено в тому самому басейні, де проходять поєдинки «класичних» ватерполістів.

Розміри ігрового водного майданчика для міні-ватерполо наступні: довжина – 15 метрів, ширина – 10 метрів. Розмір воріт: ширина – 2.5 метра: висота – 80 сантиметрів. Склад команди – сім ватерполістів, але одночасно на полі – воротар та три польових гравці. Грають команди м’ячем «четвіркою».

Цікаво, що на турнірах з міні-ватерполо, які проводяться в Україні, переможця визначають за кількістю виграних сетів, кожен з яких ведеться до трьох закинутих м’ячів одною з команд. Матчі складаються максимум з трьох сетів. Якщо одна команда вигравала і перший, і другий сети, то третій не проводиться. Натомість на виставковому турнірі з міні-ватерполо у Кванджу, як і в «класичному» водному поло, перемагає той, хто більше закинув м’ячів упродовж усього ігрового часу гри.

Наразі зіграно матчі першого туру. До вашої уваги їхні результати:

чоловічий турнір: Франція – Аргентина – 22:8, Канада – Китай – 24:14

жіночий турнір: США – Китай – 27:10, Іспанія – Австралія – 17:10

Прес-служба ВК «Динамо» Львів